|  | 

Shisha bar

Miasto

Miasto
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

rp_budownictwo16.jpgMoje miasto zbudowane zostało na styku kilku różnych kultur, co znajduje swoje odbicie zwłaszcza w zabudowie. Zwłaszcza śródmiejska architektura jest dosyć zróżnicowana. Można tu odnaleźć budynki bardzo harmonijne, uporządkowane, ale także udziwnione, z wielką ilością ozdób i ornamentów.

W centrum miasta stoją obok siebie klasycystyczne kamienice i pseudo barokowe cudaki. Co ciekawe, nie sprawia to wrażenia chaosu, przeciwnie, wygląda to jako przemyślane urozmaicenia. Taka architektura rzeczywiście cieszy oko i znajduje amatorów wśród ludzi obdarzonych różnymi gustami.
Na przykładzie mojego miasta można zresztą zaobserwować, jak przemiany historyczne wpływają na infrastrukturę budowlaną. Z wiadomych przyczyn to właśnie architektura jest najbardziej trwałą z dziedzin sztuki, zatem to właśnie ona najlepiej ukazuje te przemiany. Zresztą dobrze jest mieć świadomość, jak bardzo historia rzutuje na architekturę, a zatem na środowisko socjalne, w którym żyje człowiek. To dobry obraz przemian.

Ciekawe wpisy:

w-moim-miescie

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Kebab Ostróda

    Kebab Ostróda

    Zalety odwiedzania shisha barów Już teraz myślisz o zbliżającym się nieuchronnie weekendzie. Wiesz, że musisz maksymalnie wykorzystać te dwa wolne dni, aby już w poniedziałek ponownie wrócić do swojej pracy i to z pełną dozą energii do aktywnego działania. Pomyślałeś zatem, aby odwiedzić jedną ze swoich ulubionych restauracji, jednakże jako że znasz jej menu na

  • Shisha bar Kraków

    Shisha bar Kraków

    Szisza. Szisza jest to wodna fajka do palenia. Składa się ona z węża, dzbana (zazwyczaj ceramicznego) oraz z metalowej rury. Pali się w niej tytoń i melasę. Wywodzi się z Indii, ale to kraje arabskie nadały jej nowego znaczenia. W Polsce sziszę możemy zapalić w niektórych herbaciarniach oraz szisza barach. Między innymi miejscami, w których