|  | 

No name Iława menu

Pierś z kurczaka z brzoskwiniami w galarecie

Pierś z kurczaka z brzoskwiniami w galarecie
1 vote, 4.00 avg. rating (57% score)

fotografia-slubna-koszalin-2Składniki:

1. 1 filet z piersi kurczaka
2. 4 połówki brzoskwiń z puszki
3. 4 plastry ananasa z puszki
4. 2 łyżki płatków migdałowych
5. 10 dużych jasnych rodzynek
6. 1 opakowanie żelatyny (na 2,5 litra płynu)
7. Przyprawa typu vegeta
8. Sól
9. Pieprz cytrynowy
10. Listki świeżej melisy do dekoracji (lub innego zielonego ziela)

Wykonanie:

Mięso dokładnie umyć. Do garnka wlać 2,5 litra wody, włożyć mięso, dodać trochę przyprawy typu vegeta, soli, i cytrynowego pieprzu. Gotować na małym płomieniu do miękkości mięsa zbierając z powierzchni płynu tworzącą się pianę.
Mięso wyjąć i ostudzić. Wywar przecedzić przez gęste sitko lub gazę i odmierzyć 2 litry płynu.
Żelatynę namoczyć w małej ilości wody i połączyć z gorącym wywarem mieszając tak długo aż się rozpuści. Doprawić do smaku solą, pieprzem.
Do małych kubeczków lub miseczek (tak, aby to była jedna porcja) powkładać pokrojone mięso, owoce, rodzynki, płatki migdałowe i zioła a następnie zalać tężejącą galaretą. Odstawić do lodówki, aby galareta dobrze stężała.

Ciekawe wpisy:

piers-z-kurczaka-z-brzoskwiniami-w-galarecie

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Kebab Grodzisk Mazowiecki

    Kebab Grodzisk Mazowiecki

    Lokale gastronomiczne z egzotyką Lubimy egzotykę w kuchni, lubimy ją też w kulturze, np. muzyce, choreografii, sztuce wizualnej, teatrze, filmie. Jest ona dla nas czymś innym, czymś niecodziennym. Różni się bowiem od naszej swojskiej, polskiej czy szerzej – europejskiej kultury: od naszych obyczajów i zwyczajów, od naszego życia codziennego i artystycznego, od naszych przepisów kulinarnych.

  • Shisha bar Kraków

    Shisha bar Kraków

    Szisza. Szisza jest to wodna fajka do palenia. Składa się ona z węża, dzbana (zazwyczaj ceramicznego) oraz z metalowej rury. Pali się w niej tytoń i melasę. Wywodzi się z Indii, ale to kraje arabskie nadały jej nowego znaczenia. W Polsce sziszę możemy zapalić w niektórych herbaciarniach oraz szisza barach. Między innymi miejscami, w których