|  | 

Szisza kebab

Akcesoria do mebli kuchennych: szuflady

Akcesoria do mebli kuchennych: szuflady
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kuchnia jest to jedno z najważniejszych miejsc w domu/mieszkaniu. W chwili obecnej wszyscy poszukujący kuchni marzeń są zalewani informacjami o prowadnicach, zawiasach, spowalniaczach oraz różnego rodzaju podnośnikach… tylko co z tych elementów jest istotne a co jest tylko chwytem marketingowym postaram się to Państwu przybliżyć wady i zalety różnych typów prowadnic.
Prowadnice do szuflad

Na rynku jest wiele rodzai prowadnic wielu producentów takich jak BLUM, GTV, HETTICH, Gamet oraz wiele innych.

Prowadnice Tandembox/InnoTech/PRESTIGEBOX charakteryzują się one cichym domkiem, delikatną pracą, pełnym wysuwem oraz możliwością ich rozbudowy o elementy takie jak otwieranie na dotyk, dodatkowe elementy do segregacji talerzy, sztućców, przegrody itp Niestety nie ma róży bez kolców cena jednego zestawu prowadnic może kosztować nawet 200-300zł (orientacyjna cena dotyczy sprzedaży okutych w szafce) co w przypadku szafki z wyposażonej w np. 5 szuflad generuje bardzo wysokie koszta ponieważ taka szafka może kosztować nawet do 2000zł w zależności od jej rozmiarów oraz materiałów wykorzystanych do jej budowy.

MultiTech/Metabox są to szuflady z metalowymi bokami przesuwające się po specjalnej szynie zamontowanej w korpusie szafki. Funkcjonalność tego systemu prowadnic można rozszerzyć o akcesoria dodatkowe takie jak podwyższone boki, relingi, wkłady do sortowania zawartości szuflad, systemy upodabniające je do szuflad TBX poprzez zastosowanie spowalniaczy, prowadnice MBX do szuflad są świetna alternatywą dla prowadnic tandembox, ich walory użytkowe oraz komfort użytkowania pozostają na wysokim poziomie jednocześnie zachowując atrakcyjną cenę.

Prowadnice kulowe

Ten system do szuflad sprawdza się świetnie w szafkach szufladowych o szerokości do 60cm. W skład szuflady oprócz samych prowadnic wchodzi jeszcze „koryto szuflady” BARDZO WAŻNE koryta powinny być wykonane z płyty min. 16mm (dno,oraz boki). Szafki szufladowe oparte na systemie prowadnic kulkowych świetnie sprawdzają się przy meblach biurowych, szafkach kuchennych przeznaczonych do trzymania różnego rodzaju „drobiazgów” których w każdej kuchni znajdziemy całą masę.

Prowadnice rolkowe

Jest to system podobny do prowadnic kulowych przy czym charakteryzuje się niższą kulturą pracy oraz w przypadku 90% producentów niepełnym wysuwem. Producenci mebli coraz częściej odchodzą od tego rozwiązania .

Podsumowując w przypadku nieograniczonego budżetu na kuchnie marzeń wybór jest prosty, należy wybrać system prowadnic Tandembox lub InnoTech lub PRESTIGEBOX. Do typowych zastosowań w kuchni najlepszym rozwiązaniem będą szuflady MultiTech/Metabox ze względu na dobrze skalkulowana cenę do jakości. Jeśli poszukujecie Państwo prowadnic ekonomicznych to najlepszym rozwiązaniem będą kulowe charakteryzując sie lepszą pracą od rolkowych zachowują zbliżona cenę

Ciekawe wpisy:

akcesoria-do-mebli-kuchennych-szuflady

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Shish kebab przepis

    Shish kebab przepis

    Shisha bar w Iławie Szukasz oryginalnego miejsca na spędzenie czasu i zaspokojenie kubków smakowych? Shisha bar Iława zapewni ci to, gwarantowane! Już dziś wybierz się tam i zasmakuj niepowtarzalnych smaków i klimatu, który tam panuje. Tylko tam zjesz najlepszy kebab w Iławie, jego niepowtarzalny smak potwierdzi każdy mieszkaniec, nawet ten najmłodszy. Idealny dobór składników sprawi,

  • Shisha bar Kraków

    Shisha bar Kraków

    Szisza. Szisza jest to wodna fajka do palenia. Składa się ona z węża, dzbana (zazwyczaj ceramicznego) oraz z metalowej rury. Pali się w niej tytoń i melasę. Wywodzi się z Indii, ale to kraje arabskie nadały jej nowego znaczenia. W Polsce sziszę możemy zapalić w niektórych herbaciarniach oraz szisza barach. Między innymi miejscami, w których